Позняя вішня цвіце. Мне балюча…
***
Позняя вішня цвіце. Мне балюча
На адзіноту той вішні глядзець.
Хай жа яна маё сэрца навучыць
У адзіноце пра светлае пець.
Позняя вішня цвіце, ды не ўродзіць:
Хто будзе вішню адну апыляць?
Хай жа яна мне хоць вершык народзіць.
Некага ж будзе мой вершык натхняць.
Позняя вішня цвіце…
15. 05. 2026 г.
Защищено Google CAPTCHA. Политика конфиденциальности и Условия использования. Copyright 2025, Стихи.Бай
Оставить рецензию